Skip to content Skip to footer

Sakal Ekimi

Sakal ekimi köselik, seyrek veya dağınık sakal durumlarında sıkça uygulanmakta olan kesin ve kalıcı bir tedavi yöntemidir. Hormonların ideal seviyeye ulaştığı 21-22 yaşlarından itibaren yapılabilir. Sakal ekimi en çok köselik problemi yaşayan erkekler tarafından tercih edilse de, günümüzde seyrek veya dağınık sakal sorunuyla karşı karşıya kalan birçok erkek de sakal ekimi yaptırmakta ve daha doğal, estetik sakallara kavuşmaktadır.

Sakal, estetik olarak erkek için en az saç kadar önemlidir. Bugün dünyanın birçok toplumunda erkekler için erkekliğin sembolü olarak görülen sakal, bırakılmasa bile varlığı erkeğin daha iyi hissetmesine neden olan, istediği zaman uzatarak veya çeşitli şekiller vererek daha karizmatik ve erkeksi bir görünüm için önemli bir aksesuardır.

Sakal ekimi operasyonunun yöntem olarak saç ekiminden hiçbir farkı yoktur. FUE tekniği ile özel mikro motorlar kullanılarak kişinin genetik olarak en az dökülen, iki kulak arasındaki bölgeden veya ense bölgesinden alınan saç kökleri, sakal ekimi yapılacak alanda lateral slit adı verilen teknikle açılan kanallara mikro pensetlerle tek tek ekilmektedir. Operasyon sırasında ekim yapılan sakal bölgesine lokal anestezi uygulandığı için işlem sırasında herhangi bir ağrı ya da acı hissedilmez.

2005 yılından bu yana saç ekimi ve diğer estetik alanlarında araştırmalar yapan merkezi İstanbul’da olan alanında bir çok tedavi ve tıbbi uygulama geliştirmiş olan merkezimiz bünyesinde bulundurduğu 3 uzman ekibimizle hizmet vermeye devam etmektedir.
İletişim